Nőgyógyászat
Nőként fontos, hogy tudatosan és rendszeresen járjunk nőgyógyászhoz, hiszen akár rengeteg betegséget és problémát tudunk megelőzni. Mutatjuk miket érdemes tudni mielőtt megérkezne nőgyógyászatunkra.
Így készüljünk fel a nőgyógyászhoz
Fontos, hogy nőgyógyász előtt mindenképp ürítsük ki a hólyagunkat, hiszen a vizsgálat telihólyaggal kellemetlen és kényelmetlen lehet. Próbáljunk öltözékünkről úgy gondoskodni, hogy minél egyszerűbb legyen levenni a ruhadarabokat. Ajánlott előre átgondolni a kérdéseinket és panaszainkat amelyekre választ szeretnénk majd kapni.
A vizsgálat folyamata nőgyógyászatunkon
Először az orvos tájokaztatja a pácienseket a vizsgálat menetéről és részletesen ismerteti azt páncienseinkkel. Ezután le kell vetkőzni és egy vizsgálóágyra kell felfeküdni a lehető legkényelmesebben. Azoknál, akik már éltek nemi életet hüvelytükörrel méhszáj vizsgálatot, bimanuális vizsgálatot és hüvelyi ultrahangot végez az orvos. Azoknál, akik még nem éltek nemi életet sima hasi ultrahang végezhető csak. Kérhető bizonyos esetekben emlővizsgálat is tapintással.
Mikor forduljunk nőgyógyászhoz?
Szakmai ajánlások alapján minden nőnek legalább évente szükséges eljárnia szűrővizsgálatokra.
Ha késik vagy teljesen kimarad a menstruációnk, mindenképp forduljunk nőgyógyászathoz Miskolcon és minél hamarabb, hiszen ez az egyik legfőbb jele annak, ha valami nincs rendben a hormonrendszerünkkel.
A megszokottól eltérő, pecsételő, esetleg szexuális együttlét után jelentkező vérzéssel is forduljunk nőgyógyászunkhoz, ez ugyanis méhpolip, fibróma, fertőzés vagy daganatos vérzés jele is lehet.
A nagyon erős menstruációs vérzéssel, szintén ajánlatos a nőgyógyászhoz fordulni , ugyanis ez is sok betegségre, hormonális zavarra, gyulladásokra, endometriózisra utalhat. A túlságosan erős menstruáció szövődménye vérszegénység, kimerültség, fáradékonyság is lehet.
A rákszűrés menete nőgyógyászatunkon
A hüvely felkutatását követően a méhszáj felszínéről, ezen kívül a nyakcsatorna kezdeti szakaszáról a nőgyógyászaton Miskolcon a szakorvos a sejtvételi eszköz (citológiai mintavevő kefe) segítségével váladék mintát (kenetet) vesz, melyet egy tárgylemezre visz fel. A kapott sejtmintát később a citopatológus szakember mikroszkópos vizsgálatnak veti alá, majd kiértékeli. Az esetleg előforduló kóros állapotokra a kenetben található hámsejtek elváltozásaiból lehet következtetni.
Milyen vizsgálatokat végezzünk el terhesség alatt nőgyógyásznál?
Amint megjelent a várva várt második csík a teszten, fontos, hogy konzultájunk nőgyógyászton Miskolcon. A várandóságot 3 trimeszterre osztják és a vizsgálatokat is ennek megfelelően végzik el.
Első trimeszter
Ekkor különböző szűrővizsgálatokat végeznek el, mint pl vér-, és vizeletvizsgálat, belgyógyászati vizsgálat, illetve az első genetikai vizsgálat.
Második trimeszter
Szintén elvégzik a vér, - és vizeletvizsgálatot. A 18.-20. hét között kerül sor a második genetikai ultrahangvizsgálatra, a 24. és 26. között pedig cukorterheléses vizsgálatra.
Harmadik trimeszter
Ekkor már megszaporodnak a vizsgálatok (36. hét után hetente, 40. után naponta) és sor kerül a vér, - és vizeletvételre, ultrahang vizsgálatra, NST (non-stress test) vizsgálatra és a hüvelyváladék vizsgálatra (GBS-szűrés).
Időpontfoglalásért kattintson IDE.